פחים מחוררים

תעשיית המתכת מתכננת, מפתחת ומייצרת עשרות מוצרים לשימושים שונים. חלקם מיועדים לאנשים פרטיים ולבתיהם ואחרים לצרכים ציבוריים, לעסקים, לתעשייה ועוד. קיים מגוון רחב של מתכות מעובדות והם מנוצלות לצרכים שונים. קיימות מתכות כבדות וחזקות כמו ברזל ופלדה שנועדו ליצירת מוצרים כבדים ויש מתכות קלות ועדינות יותר כמו אלומיניום, נירוסטה ופח שאותם מנצלים לאביזרים אחרים. הפח נמנה על אחד מסוגי המתכות הקלות והעדינות וגם הזולות ביותר, ולכן, השימוש בו נרחב. את הפח צריך לעבד על מנת להכין ממנו את המוצר הסופי. קיימות שיטות עיבוד שונות שכוללות כיפוף, חיתוך, ניקוב וחירור, השחזה, הלחמה וחיבור ועוד. ניתן לצבוע פחים בצבעים שונים על מנת להוסיף להם חיוניות ויופי.

מטרת החורים

פחים מחוררים נדרשים בשורה של מקרים. החורים נועדו ליצור משטח מאוורר. אוויר שחודר דרך פח מחורר מצנן את המשטח וגם מאפשר לצנן את האביזר אותו הוא מכסה. ניתן למצוא ספסלים מחוררים, מתקני משחק ציבוריים כמו מגלשות ותעלות מחוררות המובילות אליהן. התעלות לא תלהטנה בשמש החמה ולא תגרומנה לכוויות לילדים שרגליהם וידיהם חשופים בקיץ. ניתן לחרר את התעלות בצורה שתיצור דמויות של חיות וציורים אחרים ובכך להוסיף להן נוי ועניין. מעמד למחשב מחורר יגרום לספק הכוח במחשב להתקרר ביתר מהירות בשל כך. ניקוב חורים נדרש גם במקרים בהם יש צורך בניקוז מים. כך הדבר במקרים שבהם נדרשים מסננים בצינורות ביוב ובעוד מקומות.
 

מכונת ניקוב

פחים מחוררים משרתים מטרות נוספות כמו מניעת החלקה. כאלו הם פחי דריכה אשר מונחים במקומות שבם ניתן להחליק. בעקרון, חירור פחים אחיד ודקורטיבי יפה ונאה לעין ולקוחות רבים מעדיפים לשלב אותם במוצרים קנויים בשל התוספת החיננית הזאת. חירור פחים נעשה על ידי מכונות מיוחדות ממוחשבות אשר מסוגלות לבצע חירור מהיר בפחים רחבי שטח. מכינים את המכונה לחירור ומכיסים למחשב את תכנית הניקוב. את הפח מניחים על פלטפורמה והמכבש יורד בעוצמה חזקה ומבצע חורים רבים בו זמנית על פי התכנון שנבחר. מבחינים בסוגים שונים של חורים ובקטרים של עד 6 מ"מ. יש חורים עגולים, מרובעים או דקורטיביים.  
 

ביצוע איכותי

חברות לעיבוד מתכות ופח מייצרות מוצרים משל עצמן אבל גם נותנות שירותים בקבלנות משנה עבור מפעלי תעשייה גדולים. ניתן להזמין שירותים במהירות וללא מאמץ מיוחד באמצעות האינטרנט. באמצעותו ניתן לשלוח הזמנות מיוחדות בעזרת קבצים ממוחשבים, אבל גם ניתן לבחור את המוצר הסופי מתוך קטלוג שנמצא באתר החברה. העבודה תתבצע תוך כדי מעורבות של הלקוח. ברור הוא, שהזמנת כמויות של פריטים תוזיל את עלותם הכללית. ריהוט רחוב, ספסלים, ציבוריים, מתקני שעשועים, פחי חצר, גלילי פחים ועוד הם בין המוצרים שבהם ניתן למצוא פחים מחוררים. ראם עבודות ניקוב בע"מ מתמחה בעיבוד וייצור פחים, ומאחורינו תשתית מתאימה, ידע וניסיון של עשרות שנים בתחום.

פח מחורר
תפריט דף הבית טלפוןwaze